Šetřící perlátory – úspora vody snadno a rychle

Domácí výdaje se skládají ze spousty menších i větších dílků. Dohromady dávají sumu, kterou by každý rád co nejvíce snížil. A existují způsoby, jak toho dosáhnout. Začneme s vodou.

Třeba v Praze je průměrná spotřeba vody na osobu 39 kubíků, alespoň podle dat Pražských vodovodů a kanalizací. Část z toho jde na toalety, část na umývání a přípravu jídel. A právě u posledních dvou činností můžeme šetřit, pokud si na kohoutky namontujete úsporné perlátory.

Perlátor

Co je to perlátor?

Jde o součástku, kterou přidáte k vodovodní baterii. Ta na jejím konci zajišťuje provzdušnění vody a vodní proud přitom zůstane souvislý bez cákání. Klasické základní perlátory jsou založeny na systému kovových sítěk, které zachycují případné mechanické nečistoty a zjemňují proud vody. Perlátor na baterii si snadno namontujete a pak už jenom šetříte a šetříte.

Perlátory mohou být fixní nebo dokonce otočné. Náklady a jejich pořízení jsou v řádu nižších stokorun. Omezení průtoku vody nemá vůbec vliv na kvalitu a účinnost mytí a podléhají certifikaci pro styk s pitnou vodou.

Kolik uspoří?

Ty nejlevnější umějí snížit spotřebu vody až o 20%. Ty špičkové, jako například perlátory Hihippo, až o 80%. To už je docela dost, že?

Podívejte se, jaké šetřící perlátory jsou na trhu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *